Kayseri Haberleri: Körler sağırlar birbirini ağırlıyor, Kayseri'de vaka sayısı artıyor!
Kayseri Haberleri: Bürokratı, Siyasisi, Sivil Toplum örgütleri sessiz kalınca toplu taşımaya bir düzen gelmedi. Vaka sayısında ki artışın en büyük nedenleri arasında toplu taşıma ve düğünler var.

Körler sağırlar birbirini ağırlıyor, Kayseri'de vaka sayısı artıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün yaptığı açıklama ile son 3 günde vaka sayısında liderliğe oynayan Kayseri'de sorun nerede?

Sosyal medyada 3 maymunu oynayan; görmeyen, duymayan, bilmeyen siyasetçiler, belediye başkanları tasarrufu bahane ederek toplu taşımada ring sistemine devam ederken, ek seferler koymazken vaka sayısının artmasına şaşırmadık!

Üstüne düğün sezonunun açılması ile hareketlenen 'düğün gezmeleri' eklenince otomatik olarak vaka sayısı artmaya devam ediyor.

TOPLU TAŞIMA DENETLENİYOR MU?

Türkiye'nin her bölgesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma, taksi, minibüs gibi araçlarda İçişleri Bakanlığı genelgeleri ile denetimler yapılırken ya biz görmedik bu denetimleri yada yapılmadı.

Sosyal mecrada boy boy paylaşılan üst üste toplu taşıma resimlerine herkes sessiz kaldı!

Ancak sessiz kalmak ve bu resimleri görmemek sorun yok anlamına gelmiyor. Aksine sorunun büyümesine neden oluyor.

İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL SORDU, NEDEN ZARAR EDİYORSUNUZ?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında İYİ Partili Kazım Yücel sordu,

'Ulaşım A.Ş. neden zarar eder? Mahallelerimizden şehre gelebilmek için vatandaşlarımız neden aktarma yapmak zorundadır?' yine muallaklı cevaplar ile soru geçiştirilmiş olsa da cevabı içinden çıktı 'tasarruf'.

Ortalama 30 gün önce yaptığımız haber 'takkenin düşüp kelin göründüğü' şeklinde idi.

Takke düştü kel göründü! Toplu taşımada Kayseri'de son durum! (VİDEOLU HABER) o günden bu güne tasarruf uğruna koronavirüs salgınında şehrimiz Kayseri'nin hastalık konusunda zirveye oturması oldu.

Vatandaşın en çok konuştuğu ve sitem ettiği 'Yine siyasiler, bürokratlar sessiz, sivil toplum kuruluşları kör, vakıflar dernekler sağır olmaya devam edecek! Olan vatandaşa olacak!' cümleleri Kayseri tarihine yazılacak.

Kayseri Ulaşım AŞ nasıl zarar eder?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!