Kayseri'nin Valisi, Bürokratı, Milletvekili, Siyasetçisi, Belediye Başkanı, Sivil Toplum Örgütleri Sessiz! Pastırma Gitti! Şimdi Sıra Sucuk ve Mantıda!
Kayseri'nin gururu pastırma coğrafi olarak Kastamonu'ya tescil edildi! Soru basit! Kayseri'nin Valisi, Bürokratı, Milletvekili, Siyasetçisi, Belediye Başkanı, Sivil Toplum Örgütleri Neden Sessiz? Pastırma Gitti! Şimdi Sıra Sucuk ve mantıda.

PASTIRMA'NIN COĞRAFİ TESCİLİNE SES NEDEN ÇIKARILMAZ?

Kayseri'nin gururu ve en önemli lezzeti her zaman Pastırma, Sucuk, Mantı oldu. Şehrin simgesi haline gelen binlerce yıllık lezzetlerimiz, Kayseri Mutfağının en önemli simgelerini tek tek tek kaybetmeye devam ediyoruz!

Kayseri'nin simgesi 'Pastırma' artık Kayseri'nin değil! Coğrafi olarak Kastomonu'ya tescil edildi.

Gaflet uykusunda ki siyasetçiler, milletvekilleri, bakanlarımız, belediye başkanları, sivil toplum örgütleri, şehri yönetenler ve hatta Kayseri Valisi sessiz!

Övgüde yarışanlar sessizlikte de birbirlerini aratmıyor!

BİR SÖZE COĞRAFİ TESCİL!

Kastomonu Pastırması sadece övgü dolu bir söz 'coğrafi tescili' nasıl alabilir? Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Mantıda Kayseri, Pastırmada Kastamonu' demesi üzerine kısa sürede tescillendi!

COĞRAFİ TESCİL İÇİN KAYSERİ MÜRACAAT ETMEDİ Mİ?

Coğrafi tescil için müracaat edilmemesi imkansız gibi dursa da Sanayi Odası, Ticaret Odası, Esnaf Sanatkarlar Odası, Ticaret Borsası gibi üşengeç sivil toplum kuruluşlarımız müracaat etmemiş olabilir mi?

BU KADAR BAKAN, MİLLETVEKİLİ, SİVİL TOPLUM KURULUŞU, POLİTİKACI NE İŞ YAPIYOR?

Akıllara gelen ve en çok eleştirilen konu bu! Madem şehrin simgesi Pastırma gitti, gitmesine neden olanlar koltuklarında oturmaya devam ederken Kayseri Pastırması için hukuki bir süreç, bir girişim başlatacaklar mı?

Bir süreç, bir girişim başlamayacaksa, Sucuk Afyona Mantı Rize'ye gidecek demektir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!