YÖK Atlas tercih 2020! YÖK Atlas 2020 tercih robotu! Üniversite taban puanları!
YÖK Atlas 2020 tercih robotu, geçtiğimiz günlerde açıklanan YKS puanlarının ardından gündeme geldi. YÖK Atlas üzerinden adaylar tercih etmek istedikleri bölümlerin ve üniversitelerin geçmiş yıllardaki taban puanları,sıralamaları başta olmak üzere tüm istatistiklerini görebiliyor.

YÖK Atlas 2020! Üniversite tercih tarihleri nedir?

YÖK Atlas tercih robotu YKS tercihlerinde adaylara yardımcı olmak ve yol göstermek adına hizmet veren çok önemli bir sistem. Üniversite ve bölümlerin son 4 yıllık taban puanlarını ve başarı sıralamalarını öğrenen adaylar, YÖK Atlas ile kendilerine ve puanlarına en uygun okulları, bölümleri tercih listesine ekleyebiliyor.

ÖSYM Başkanı, YKS tercihlerinin 6-14 Ağustos tarihlerinde yapılacağını açıkladı.

ÖSYM'den yapılan duyuruya göre, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu da bugünden itibaren 24 Temmuz'a kadar ÖSYM'nin "http://www.osym.gov.tr" internet adresinde incelenebilecek.

Kılavuz ile adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amaçlanıyor. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYIN

YÖK ATLAS 2020 TERCİH ROBOTU YKS

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK),adayların üniversite ve meslek tercihlerini yaparken daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla geliştirilen "YÖK Atlas"a "Meslek" ve "Tercih" listesi modülleri eklendi. Adaylara adeta dijital kariyer rehberliği hizmeti sunan ve önlisans ve lisans seviyesindeki olası tüm tercihler ile ilgili tablolara erişim imkanı sağlayan modüllere bugünden itibaren http://yokatlas.yok.gov.tr adresinden ulaşılıyor.

YÖK ATLAS GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!