Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2020 başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM AİS KPSS lisans başvuru ekranı
KPSS lisans başvuruları için araştırmalar hızlandı. KPSS 2020 lisans başvuruları 30 Haziran ve 13 Temmuz tarihleri aralığında alınıyor. Başvuru işlemleri ÖSYM'nin AİS ekranı https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesi üzerinden yapılacak. Kurum tarafından yapılan son dakika açıklamasında KPSS başvuru kılavuzu erişime açıldı. İşte başvuru ekranı ve detayları

KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

KPSS 2020 başvuru ekranı, kamuda memur olmak isteyen adayların gündeminde yer alıyor. ÖSYM başvuru takviminde yer alan bilgilere göre, 2020 KPSS lisans başvuruları 30 Haziran 13 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. İşlemler ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılacak. İşte KPSS lisans kılavuzu ve başvuru ekranı

KPSS LİSANS BAŞVURU KILAVUZU YAYINDA

KPSS lisans başvuruları 30 Haziran’da başlayacak ve 13 Temmuz’a kadar devam edecek. Başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı.

KPSS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

2020 KPSS lisans başvuruları ÖSYM'nin AİS ekranı https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvurular adayın TC kimlik numarası ve şifresi ile gerçekleşecek.

Başvuru bilgilerinizin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine girilmiş olması başvuru için yeterli değildir. Sınav ücretini başvuru süresi içinde yatırmadığınız takdirde başvurunuz tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileriniz geçersiz sayılacak, işleme alınmayacaktır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklardır.

KPSS BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

KPSS 2020 lisans başvuruları henüz başlamadı. Başvurular başladığı zaman aşağıdaki linkten başvuru işlemleri gerçekleşecek.

KPSS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN

KPSS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

KPSS başvuru kılavuzu içerisinde ücretlerin hangi bankalara yatırılacağı da açıklanacak. Geçtiğimiz yıl yayımlanan kılavuzda şu bilgiler yer almıştı:Sınav ücreti, kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

* Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığıHalkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!