15 Temmuz gazisi Turgut Aslan, Gölbaşı Belediye Meclisi Toplantısına katıldı:

"Gölbaşı halkının feraseti ile ilk kurtarılan kurum olan TRT binası, mücadele eden tüm birimlere büyük bir moral ve inanç aşılamıştır. Bu nedenledir ki tarih Gölbaşı halkını altın harflerle yazacaktır"

15 Temmuz gazisi Turgut Aslan, Gölbaşı Belediye Meclisi Toplantısına katıldı:
05 Temmuz 2021 - 19:35
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 15 Temmuz gazisi Turgut Aslan, Gölbaşı Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısına katıldı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında, darbeciler tarafından Jandarma Genel Komutanlığında rehin alınan, başından vurularak ağır yaralanan ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak "gazi" unvanı alan Aslan'ın yaşadıklarını anlatan video gösterimi yapıldı.

Gösterimin ardından konuşan Aslan, "Sizler sadece bu meclisin üyeleri değil, 15 Temmuz 2016 günü hain darbe kalkışmasında bu ilçe sınırları içinde işgal edilen TRT binası ve Türksat binası ile acımasızca uçaklarla bombalanan Özel Harekat binasına tereddüt etmeden koşarak giden, çıplak elleriyle silahlı hainlere direnip gerek şehit gerek gazi olmayı göze alarak hainleri etkisiz hale getiren kahraman Gölbaşı halkının birer temsilcilerisiniz." dedi.

Gölbaşı halkının feraseti ile ilk kurtarılan kurum olan TRT binasının, mücadele eden tüm birimlere büyük bir moral ve inanç aşıladığını anlatan Aslan, şunları kaydetti:

"Bu nedenledir ki tarih Gölbaşı halkını altın harflerle yazacaktır. Ben de kalkışmanın sinyallerini aldığımda, derhal hainlerin üs olarak kullandığı Jandarma Genel Komutanlığına geçtim. Kapıda derdest edildim. Korumamı şehit ettiler. Benim de kafama iki el ateş ederek öldü diye bıraktılar. Beni bulduklarında Kelime-i Şehadet getiriyormuşum. İşte şimdi dimdik huzurunuzda, milletimin, devletimin emrindeyim. Ancak ve ancak Allah'ın dediği olur."

Gölbaşı Belediye Başkanı Şimşek de toplantıya katıldığı için Aslan'a teşekkür ederek, "Hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bizi onurlandırdınız. Kısa ve öz konuşacağım. Bu vatanda sizin gibi yiğit evlatlar olduğu sürece ne bu bayrağı indirecekler ne bu ezanı dindirecekler ne bu vatanı bölebilecekler." ifadesini kullandı.

Toplantıda Başkan Şimşek, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 15 Temmuz gazisi Aslan'a Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim takdim etti.