Akfen GYO ile Accor Grubu arasındaki kira sözleşmesi revize edildi

Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın: "Accor Grubu ile olan birlikteliğimiz salgın döneminde ve sonrasında da güçlenerek devam edecek"

24 Mart 2021 - 15:10
Akfen GYO’nun portföyündeki 15’i Türkiye’de, 4’ü Rusya’da olmak üzere 19 oteli işleten Accor Grubu ile aralarındaki kira sözleşmesi revize edilerek Akfen GYO lehine iyileştirildi.

Akfen GYO'dan yapılan açıklamaya göre, Akfen GYO’nun sağladığı kira gelirlerinde 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren artış sağlanacak.

Salgın döneminin turizm ve konaklama sektörüne olumsuz etkisi portföyü ağırlıklı olarak otellerden oluşan Akfen GYO’nun gelirlerinde kayıplara sebep olmuş ve bu kayıplar Akfen Grubu tarafından kompanse edilmişti.

Bu defa 11 Mart 2021 tarihinde imzalanan yeni sözleşme ile 2005 yılında başlayan, dünya çapındaki Novotel ve Ibis markalarına ait otellerin Türkiye’deki en büyük yatırımcısı konumunda olan Akfen GYO ile Accor Grubu arasındaki köklü stratejik ortaklık daha ileri bir seviyeye taşındı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, "Accor Grubu ile olan birlikteliğimiz salgın döneminde ve sonrasında da güçlenerek devam edecek. İleride yeni projelere de birlikte imza atacağız." ifadelerini kullandı.