Borsa şirketlerinin piyasa değeri

orsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, saat 13.00 itibarıyla 1 trilyon 817 milyar lira oldu.BIST 100 endeksine dahil ve piyasa...

02 Nisan 2021 - 14:05
orsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, saat 13.00 itibarıyla 1 trilyon 817 milyar lira oldu.

BIST 100 endeksine dahil ve piyasa değeri açısından en büyük 20 şirketin piyasa değeri ile piyasa değeri/defter değeri oranları şöyle:

Piyasa değeri ilk 20 (BIST 100)PDPD/DD
Ford Otosan72.919.098.00010,35
Ereğli Demir Çelik53.375.000.0001,34
Koç Holding51.326.576.5321,11
Bim Mağazalar43.323.720.0006,04
SASA Polyester39.342.000.00013,63
ASELSAN35.226.000.0001,97
Turkcell33.462.000.0001,61
Garanti Bankası29.904.000.0000,48
Akbank25.792.000.0000,41
Gübre Fabrikaları24.883.000.00023,03
Türk Telekom23.940.000.0001,99
Tüpraş23.226.380.8002,03
Arçelik22.947.729.8421,66
İş Bankası (C)22.814.847.9000,34
Şişe Cam22.729.048.2971,02
Yapı ve Kredi Bankası19.259.276.9280,40
Sabancı Holding18.792.120.2050,49
Koza Altın18.696.500.0002,47
Coca Cola İçecek18.263.822.1482,38
Türk Hava Yolları18.036.600.0000,46

(Not: Tablodaki veriler, finnet2000.com'dan alınmıştır.)