Reklam

HES kodu sorgusunda temaslı olduğu belirlenen baba ve kızı karantinaya alındı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimlerinde HES kodu sorgusunda durumlarının temaslı olduğu tespit edilen baba ve kızına 4 bin 50'şer lira ceza uygulanarak karantinaya alındı.

HES kodu sorgusunda temaslı olduğu belirlenen baba ve kızı karantinaya alındı
15 Nisan 2021 - 00:11
Kırıkkale'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimlerinde HES kodu sorgusunda durumlarının temaslı olduğu tespit edilen baba ve kızına 4 bin 50'şer lira ceza uygulanarak karantinaya alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önündeki kontrol noktasında Kovid-19 denetimi yaptıkları sırada bir otomobili durdurdu.

Ekipler, HES kodu sorgulamasında, sürücü B.K. ile kızı A.K'nin durumunun temaslı çıkması üzerine İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerini çağırdı.

Bir süre ekiplere durumunu anlatmaya çalışan B.K, kızının astım hastası olduğu için ambulansla hastaneye getirildiğini ve kendisinin de kızını hastaneden almak üzere özel aracıyla geldiğini iddia etti.

Test sonucu pozitif çıkan eşinin de evde olduğunu anlatan B.K, kızını hastaneden alıp evine dönerken yolda çevrildiğini savundu.

Karantina kurallarını ihlalden 4 bin 50'şer lira para cezası yazılan baba ve kızı, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı öğrenci yurduna götürülerek karantinaya alındı.