Kayseri Radar Haberi: Melikgazi'ye yakışmayan görüntü! Esnaf yaka silkiyor

Kayseri'nin pek çok yerine yansıyan görüntünün farklı versiyonu bu kez Hürriyet Mahallesi'nde ortaya çıktı. Melikgazi'ye yakışmayan görüntüler! Sokaklara taşan seyyar.

Kayseri Radar Haberi: Melikgazi'ye yakışmayan görüntü! Esnaf yaka silkiyor
Editör: Canlı Gaste
26 Şubat 2021 - 12:09
Geçtiğimiz günlerde Kayseri Belediyelerine ait Zabıta birimleri, şehrin pek çok noktasında denetimler gerçekleştirmişti. En azından Belediyeler tarafından yayınlanan basın bülteninde geçen bilgi bu.

Ancak vatandaş gazeteciliğinin en iyi örneği, yeni düzen medya, sosyal medya haber portalı ve içerik üreticisi Kayseri Radar'a yansıyan görüntüler aksini doğrular nitelikte.

Melikgazi Belediyesi sınırları içerisinde yer alan ve Hürriyet Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi ile Çorakçılar Mahallesi'nin birleşim noktası olan Beşyol kavşağında durum hiçte içler açısı değil.

İddialar bir Kayseri klasiği haline gelen yabancı uyruklu kişiler.

Yabancı uyruklu olan dükkan sahiplerinin "rahatlığından" şikayet eden esnaf, Melikgazi Belediyesine şikayette bulunduklarını iddia ederken, telefon ile iletilen şikayetlere cevap alamamaktan ayrıca şikayetçi.

Esnaf Şikayetlerin 1 haftadır devam ettiği ve Melikgazi Belediyesinin müdahale etmediği gelen iddialar arasında.

Yabancı uyruklu kişilerde Kayseri'de yaşanan en büyük şikayet; "vergisi kazanç" ve "yabancı uyruklu esnafın" kural tanımaması olarak biliniyor ve sosyal medyada sık sık dile getiriyor.