Maskelere veda mı ediliyor? Pazar kısıtlaması kalkıyor mu?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ne kararlar alacak? Maskelere veda mı ediliyor? Pazar kısıtlaması kalkıyor mu? Koronavirüsle mücadelede gözler yarın toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde. Maske ve pazar kısıtlaması konusunda ise durumun farklı olacağı düşünülüyor. Kademeli normalleşme adımlarının ele alınacağı Kabine toplantısında pazar günü kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak ediliyor.

Maskelere veda mı ediliyor? Pazar kısıtlaması kalkıyor mu?
20 Haziran 2021 - 18:01
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs gündemi ile yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. 

TRT Haber'e konuşan Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, şunları söyledi: "İnsanlar dikkat ettiği takdirde pazar günü de açılma söz konusu olabilir. Akşam saatlerindeki kısıtlama 22.00 yerine 23.00'e alınabilir.

Bireysel önlemlere dikkat edip sırası gelenin aşı olduğu bir zaman dilimi yaşayabilirsek, hem temmuzda hem de güz döneminde toplumsal bağışıklığın sağlanması ile çok da iyi zamanlarımızın olabileceğine inanıyorum.

Dışarıda fiziksel mesafeye uyarsak, kapalı ortamlarda iyi havalandırılan ortamlarda maskesiz belli zaman dilimlerinde durmak mümkün olacaktır. Kalabalık AVM'ye, banka şubesine ya da hastanelerde maske takmak söz konusu olup onun dışındaki alanlarda maskesiz yaşamın olacağını düşünüyorum güz döneminde," dedi.