MEB'in Bayrak töreni açıklamasının ardından Kayseri'de Bayrak töreni nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Bayrak töreni açıklamasının ardından Kayseri'de durum ne olacak? Kayseri'de Bayrak töreni nasıl yapılacak?

MEB'in Bayrak töreni açıklamasının ardından Kayseri'de Bayrak töreni nasıl yapılacak?
Editör: Canlı Gaste
10 Ocak 2021 - 16:19
Tüm Türkiye’ye çağrı yapan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10.00’da yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılacağı duyuruldu.

Kayseri'de Bayrak töreni nasıl yapılacak?

Cevabını yine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk veriyor? Selçuk: " öğrenciler, öğretmenler ve aileler bulundukları yerden İstiklal Marşı’na eşlik etmeli..."

Bakan Selçuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı’mızı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okuyamıyoruz.

Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı’mızla başlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, canlı derslerimiz öncesinde ekran başında millî marşımızı söylüyor.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı’mızı 7’den 77’ye hep birlikte söylerken buluşalım.

11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak.
Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00’da İstiklal Marşı’mız yayımlanacak."