Son dakika! Aybaş: Alkol satışı yasağı kalktı, İçişleri: Resmi açıklamalara itibar edin

Son dakika gelişmesi! Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, "alkol satış yasağı kaldırıldı" dedi. Aybaş'ın açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı'ndan da bir açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı: "Tam Kapanma Döneminde, yanlış bilgilendirmeye yönelik kasıtlı tutumlarla ilgili gerekli hukuki müracaatların başlatılacağı da kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Son dakika! Aybaş: Alkol satışı yasağı kalktı, İçişleri: Resmi açıklamalara itibar edin
30 Nisan 2021 - 13:15

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Alkol satışı yasağı kalkmıştır, herkese hayırlı olsun" dedi.

BirGün’e konuşan Özgür Aybaş, toplumun ve tekel bayilerinin itirazının sonuç verdiğini belirtti.

İçki satışı yasağının hukuki olmadığını ve bir karara dayanmadığını hatırlatan Aybaş, süpermarketlerde ve tekel bayilerinde içki satışının devam ettiğini kaydetti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI "ALKOL SATIŞI"NE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın bu sözlerinin ardından İçişleri Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi. "Kısıtlamalar ile ilgili açıklamalarımız, resmi olarak Bakanlığımızca; İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları, Valilikler tarafından ilgili kurumlarla ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemelidir. Milletimizin büyük fedakarlık gösterdiği Tam Kapanma Döneminde, yanlış bilgilendirmeye yönelik kasıtlı tutumlarla ilgili gerekli hukuki müracaatların başlatılacağı da kamuoyuna saygıyla duyurulur."