Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Başakşehir maçının ardından

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman: "Çok zor bir deplasmanda, iki takımın şiddetle puana ihtiyaç duyduğu bir anda galip gelmek bizim adımıza hem mutluluk hem de umut verici oldu"

29 Nisan 2021 - 20:45
Süper Lig'in 38. haftasında deplasmanda Büyükşehir Belediye Erzurumspor'u 2-1 mağlup eden Medipol Başakşehir'de teknik direktör Aykut Kocaman, çok zor bir deplasmanda galip geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Aykut Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın öneminden bahsederek, "İki takımın da şiddetle puana ihtiyacı vardı. Biz son haftalarda nispeten toparlanma eğilimi göstermekle beraber sonuçlar anlamında dalgalı bir hal izliyoruz. Erzurumspor ise bunun tam tersi, Yılmaz hocayla beraber inişli çıkışlı halini tersine çevirip son 3 haftada aldığı galibiyetlerle büyük umutlar yeşertmişti." diye konuştu.

Erken yedikleri gol nedeniyle zorlandıklarını dile getiren Kocaman, şunları kaydetti:

"Maç öncesi zaten zor olan oyunu, biraz daha zorlaştırıyordu bizim için. Tabii oyun başladıktan sonraki süreçte kabus senaryosu hiç hesapta değildi. Acaba Erzurum'a kendi oyunumuzu nasıl kabul ettiririz diye düşünürken hemen ilk dakikalarda gelen gol oldu. Arkasından eşitliği sağlamak için çabaladık. Top kaybı, kontratak, kırmızı kart var olan zorlukları yukarıya çekti. Bu zorlu şartlar altında 70 dakikadan fazla eksik oynayarak maçı bir şekilde çevirmeyi başaran oyuncularımı kutluyorum."

Kocaman, rakiplerinin yakaladığı fırsatları yeterince değerlendiremediğini anlatarak, şunları ifade etti:

"Özellikle devreyi biraz daha topu kontrol ederek, beraberlik arayışlarıyla geçirdik. İkinci yarı başında basit, sabırlı bir şekilde ayağa uygun pas oyununu sürdürmeliydik ve rakibimizin hatalarını beklemeliydik. Şansımız yaver gitti. Rakibimiz farkı arttırmak adına fırsatlarını kullanamadı. Penaltı, maça daha da iştahlı bir şekilde tutunmamızı sağladı. Oyunumuzu terk etmedik. Bir kişi eksikle kendi oyunumuzu oynamaya çalıştık. Sonrası futbolun bize sunduğu bir armağan oldu. Çok zor bir deplasmanda, iki takımın şiddetle puana ihtiyaç duyduğu bir anda galip gelmek bizim adımıza hem mutluluk hem de umut verici oldu."