Serdar Yayla

Serdar Yayla

Alamut

Kayseri OSB'de olanlar ve en korkuncu... Gerçekse çok vahim

20 Kasım 2020 - 22:18 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 23:53

Kayseri OSB'de sular durulmuyor! İddialar korkunç! Sanayicinin kazancı nerelere harcanmış demeden edemiyor insan... Ve iddialar gerçekse durum vahim...

İddialara bakılırsa iç içe geçen kirli çıkar ilişkileri ile birlikte müsriflik dizboyu...

Bir tesbihe 70 Bin Lira... Çalışmayan yangın, polis, sağlık sistemine 1 Milyon Dolar... OSB Marşı, OSB Koleji, OSB İtfaiyesi v.s. için yapılan şarkıların güftelerine bugünün şartlarında 25 Bin Dolar. Toplamda yapılan ödeme 100 Bin Dolar... Türk düşmanlığının yaşandığı arap coğrafyasında Dubai'de bir alana ki OSB'nin yıllık 375 Bin Lira kiraya verdiği iddia edilen alanın yarısı kadar bir yere yapılacak 5 yıllık masraf (kira, kurulum vs.) 40 Milyon Dolar...

KORKUNÇ DEĞİL Mİ?

Bu rakamlar telafi edilir... Yeniden, yeniden bir kez daha kazanılır... Sanayicimiz güçlüdür. Yeniden sıfırdan başlar. Zaman kaybeder ama yeniden başarır, yeniden kazanır.

Olayımız, haberimiz bu değil! Saat 22:25 birileri yazar diye bekledim yazan olmayınca iş başa düştü.

Bugün 30'dan fazla gazetecinin katıldığı, katılan bir takım gazetecilerin umursamadığı, umursayanların ise detaya dalmadığı (istisnalar muhakkak var) bir basın toplantısında geçen en önemli cümle "müsriflik, umursamamazlık, hesap vermemezlik" değildi.

Kayseri'nin, Türkiye Savunma Sanayisinde neden yer almadığına dair toplantıda geçen bir cümle bilgi her şeyi ortaya koyuyor!

KAYSERİ, TÜRKİYE SAVUNMA SANAYİSİNDE NEDEN YOK?

İddianın sahibi Bekir Okay Kiracıoğlu. Sayın Kiracıoğlu'nun, Savunma Sanayisinde neden olmadığımızı tane tane anlatırken dinleyen herkesin (ama dinleyen) tüylerini diken diken eden bir açıklama yaptı.

Sözleri birebir olmasa da aklımda kalanları yazmak için çaba sarf edeceğim. Yanlışım varsa herkes düzeltebilir... Düzeltme adına yapılan her açıklama bu yazının altında paylaşılacaktır.

Kiracıoğlu, "OSB'ne Sahip Çık Platformu" adına yaptığı açıklamalar içerisinde şu ifadeleri kullandı.

"Savunma Sanayisinde yer almak için müracat eden Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde, ilk savunma şirketini kuran kim? Ortakları Kim?"

İddiaya göre Tahir Nursaçan ve iki ortağı. Peki Tahir Nursaçan'ın ortakları kim?

Ortaklardan bir tanesi, Tahir Nursaçan'nın 1-1,5 Milyon Liraya Osmanlı Odasını teşrif eden zat! Yani tarihi eserler ile meşğul ama Savunma Sanayisine ilgi duyuyor!

DEVLET ACİZ Mİ? AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİSİ SAVUNMA SANAYİSİNDE YÜRÜMÜYOR!

Peki devlet sözü senet kabul eder mi? Etmez!

Öylede oluyor... Ahbap çavuş ilişkisi Devlet tarafında yürümüyor. Devlet araştırıyor.

Şirket ortağı şahısların araştırılması sonucu içlerinden birinin yabancı ülkeler ile ilişkisi ortaya çıkıyor! Bu ortak kim mi? Nursaçan'ın antikacısı, Osmanlı Odasını teştif eden zat!

BU ZAT AJAN MI?

Kiracıoğlu, bu soruya ben bilemem, devlet bilir diyor! Ve Kayseri'nin Savunma Sanayi hikayesi başlamadan bitiyor... Geçmiş olsun Kayseri...

Bu iddiaların muhataplarının her zaman bir cevap hakkı olduğunu hatırlatıyoruz,

Vesselam.