Serdar Yayla

Serdar Yayla

Alamut

Popülist politikalar ve icraatler Bizi bitirdi! Ayranımız yok içmeye...

09 Aralık 2020 - 12:05

Son zamanlarda Kayseri'nin yardım severlikte zirve yaptığı bir gerçek!

Cuma Namazına gidenler bilir... İmam her vaazında sonunda Nahl Suresinde ki bir Ayeti Kerime hatırlatır; Şüphesiz ki, Allah adâleti, iyiliği ve akrabaya yardım etmeyi emreder; yüz kızartıcı işleri, fenalığı ve azgınlığı yasaklar. O, düşünüp öğüt alasınız diye size öğüt veriyor.

Kayseri'miz düşünüyor... Öğüt alıyor ve uyguluyor!

Ama uygulama nasıl?

Sokakta işsizlik hat safhaya çıkmışken, insanlar işlerinden olmuşken, sefalet adım adım gelirken, intihar vakalarında Kayseri zirve yapmışken tamda yardımlaşmaya ve yardımlaşmanın getirdiği sevgi seline, birlik olmaya, diri olmaya, muhabbete ihtiyaç duyarken yakınımıza değil uzaklara yardımcı olmak pekde akıl harcı olmasa gerek!

İYİ Partili Kazım Yücel bu yardımları açıklıyor, Belediye basın bülteni yayınlıyor. Bu iyi birşey EN AZINDAN HAİN, BÖLÜCÜ demiyor. Hala içimizde uzlaşma kültürünün olduğuna delalet... Uzun vadede ihtiyacımız olan en değerli şey.

Unutmayınız popülist politikalar Bizi, hepimizi bitiriyor!

Samimi bir itiraf ile yazıyı sonlandıralım. Bu yardımlaşma konusunda Kayseri Valiliği, Türkiye'de operasyonel anlamda büyük bir beceri kazanmış durumda. Hızlı sonuç alıp hızlı yardım ediyorlar.

Melikgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürü Faruk Yaman ile bir önceki Kocasinan Belediyesi Basın Yayın Müdürü sevgili Ramazan Beyi anmadan edemeyeceğim. Yardımlaşma kültüründe her sıkıntıya anında cevap vermesi ile hafızalarımıza kazındı.

İyi insanlar hep iyidir. İyilik sütten ve kandan gelen bir özelliktir... İyi olmanız dileği ile,

Vesselam.